www.masazescenar.cz       mapa stránek

Krční páteř bez bolestí - SCENAR TERAPIE

Okamžitá úleva od napětí a bolesti přímo v centru Brna!

  

Bolesti krční páteře a její ztuhlost je jeden z nejčetnějších problémů dnešní doby. Krční páteř je nejvíce namáhaná a nejpohyblivější část celé páteře. Její bolestivost způsobuje znepříjemnění a omezení běžných životních aktivit i výkonnosti v práci. Bolestivost se ve většině případů netýká jen samotné krční oblasti, ale často se šíří až do ramen a hrudní páteře, resp. mezilopatkové oblasti a lopatek.

Úlevu od bolestí vám přinese speciální SCENAR terapie, která pomáhá okamžitě, bezbolestně a má dlouhodobé regenerační účinky na celý organizmus.

Ošetření problémových oblastí je pociťováno jako příjemné a uvolňující. Samozřejmě můžete pociťovat tzv. "ulevující bolest". Terapeut promasírovává a uvolňuje bolestivá místa a akupresurní body, působí na energetické dráhy. Terapie SCENAREM aktivuje nervová vlákna a obnovuje správné fungování svalů, šlach a kloubů. Při masáži jsou odplavovány únavové látky v podkoží, které působí bolesti a podporují vznik zánětu.

Možnosti léčby jsou široké a výsledky velmi překvapující. Okamžitě po terapii pocítíte úlevu a zlepšení stavu.

Ošetření trvá 50 min.

Co je SCENAR terapie?

Tato metoda byla vyvinuta v 80. letech minulého století v Rusku pod vedením prof. neurologie Alexandra Revenka za účelem léčení kosmonautů ve vesmíru. Cílem bylo nahradit chemické léky, které kosmonauti při svých cestách potřebují a zároveň umožnit rychlou a komplexní regeneraci organizmu. Tato metoda léčení byla zpřístupněná veřejnosti ve 21. století a rozšířila se do zemí EU, Ameriky, Austrálie a Afriky. SKENAR terapie se na Slovensku praktikuje už od roku 2002.

Jak pracuje Skenar?

Přístroj v kontaktu s kůží měří její odpor a vytváří signály, které v podkoží aktivují receptory a všechny typy nervových vláken. Impulz je z podkoží vedený do příslušného centra mozku. Informace se v mozku zpracuje a zpět vyšle upravený signál do příslušných oblastí s následným vyloučením neuropeptidu (sto až tisíc molekul).

Odpor kůže se při působení přístrojem mění na základě zpětné vazby a zařízení SKENAR tvoří další nové impulzy, které se od těch předcházejících liší. Proces probíhá do té doby, než se odpor kůže přestane měnit podle principu biologické zpětní vazby. Působení přístroje vede k regulaci lokálních a celkových chemických reakcí buněk s následným upravením jejich funkce. Tedy vede k procesu uzdravování organizmu.

Tento přístroj byl původně vyvinut jako součást tajného vesmírného programu SSSR.
V současnosti je využíván neurology v různých částech světa i pro léčbu pohybového aparátu vrcholových sportovců.

Cílem pro vědecký tým bylo vytvoření praktického, přenosného, energeticky úsporného, ale přitom vysoce efektivního zařízení, které by pomáhalo udržovat zdraví a kondici kosmonautů ve vrcholné formě bez použití standardních léčiv. Scenar kombinuje několik ve světě velmi uznávaných technik ozdravení jako je např. tradiční čínská medicína založená na akupunktuře s moderní elektroléčbou.

Tato brilantní technologie přinesla jeho tvůrcům nejvyšší státní vyznamenání. Scenar terapie je unikátní metoda regenerace, která dokáže prostřednictvím tělu vlastních nízkofrekvenčních impulzů normalizovat tyto adaptační procesy.

Přístroj je oficiálně zaregistrovaný na ŠÚKL SR, kde se používá již od roku 2002

       

Více o bolestech krční páteře:

Na vině bolestí je životní styl, kdy mnoho lidí tráví dlouhé hodiny u počítače, ve strnulých polohách, naopak při prudkých pohybech hlavy ze strany na stranu, ale může dojít k potížím i při nevhodné poloze ve spánku. Samozřejmě se za bolestmi může skrývat i vážnější příčina, proto je dobré, když akutní bolesti vyšetří odborný lékař.

Nepodceňujte stavy, kdy dochází k závratím, silným bolestem hlavy, zhoršenému vidění, poruchám sluchu, nebo bolesti vyzařují do horních končetin. Většina problémů vyplývá z poruch funkce meziobratlových kloubů a jejich degenerace. Varováním je i stálá bolest krční páteře v nočních hodinách. Všechny tyto příznaky signalizují vážnější zdravotní problém a je nutné obrátit se na lékaře.

Problémy s krční páteří způsobují druhotné onemocnění a bolesti, v ramenních kloubech,v lokti a karpálních tunelech.

Další příčiny potíží:

Prochlazení, průvan, nošení těžkých břemen, dlouhodobé držení hlavy na stranu- přidržování mobilu u ucha ramenem nebo úraz.

Jak často je SCENAR TERAPIE doporučována?

Akutní potíže alespoň 2x po sobě s odstupem nejdéle 1 týdne! Poté podle individuálních potřeb pacienta.

Prevence po odeznění akutního stavu 1x měsíčně, záleží na práci, sportu atd.

SCENAR TERAPII v ČR k datu 2012 provádějí pouze 4 speciálně vyškolení a certifikovaní terapeuté.


Mob. Ján Olejár 730 66 56 76

email: moc.liamg@rajeloezasam


  
                                    
                                                            

     
                               

                                    
                                                
     
     
MasazeScenar.cz © 2014 - 2024, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software