www.masazescenar.cz       mapa stránek

Vyhněte se operaci karpálních tunelů!

    

Scenar terapie je velmi účinné a bezbolestné ošetření karpálních tunelů, kdy účinky a zlepšení pocítíte okamžitě po terapii!

Obnoví se průchodnost karpálu a zmizí útisk mediánního nervu, obnoví se citlivost prstů a to bez složité léčby a dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Syndrom karpálního tunelu je onemocněním počítačové doby. Počítač se stává běžnou součástí témeř každého člověka, když ne v práci, pak doma. Dlouhé hodiny s dlaní na klávesnici a na myši poškozuje správnou funkci karpálních tunelů. Nejdříve začnete pociťovat palčivou bolest, brnění a slabost v prstech ruky. Po čase si všimnete ztuhlosti v oblasti zápěstí a prstů, ta obvykle v počátku onemocnění zmizí, když rukou zacvičíte, protřepete jí a namasírujete. Pokud tomu nevěnujete další pozornost, objevuje se brnění v rukou a prstech hlavně v noci.

Čekat na samovolný ústup potíží se nevyplácí. Jednoho dne zjistíte, že vás bolí ruka nebo obě ruce vlastně stále. Práce na počítači se stává nesnesitelnou a zdá se, že pomůže buď ortéza nebo injekce kortikoidů.


Přístroj je oficiálně zaregistrovaný na ŠÚKL SR, kde se používá již od roku 2002

   

Berete analgetika na doporučení lékaře a máte obavy, co bude dál....Brnění se týká hlavně ukazováčku a prostředníku. Může časem dojít až ke ztrátě hybnosti prstů.

Co je příčinou utlačeného nervu?

Karpální tunel je úzká štěrbina na vnější straně zápěstí. Touto štěrbinkou procházejí  do dlaně šlachy a hlavně mediánní nerv. Ten přenáší impulzy z mozku do palce, ukazováčku, prostředníčku a prsteníčku. Pokud se ruka nezatěžuje nesprávnými pohyby, karpální tunel poskytuje dostatek prostoru šlachám, drobným cévám i nervu. Jakmile je však ruka zatížena špatným držením a přetěžováním zápěstí- vytáčením do extrémních úhlů- dojde k utlačení cév i samotného nervu. Prsty začnou ztrácet citlivost a mediánní nerv nemůže přenášet volně vzruchy z mozku.

 

Regenerace karpálních tunelů SCENAR TERAPIÍ Vás okamžitě zbaví bolesti zápěstí. Certifikovaný terapeut volí podle poškození a citlivosti ruky speciální program na Scenaru, který pracuje na základě nervových drah a odhaluje hlavní problém ve svalech, kloubech nebo nervech. Tato terapie trvá individuálně podle postižení ruky od 30 -45 min.

Problémy karpálních tunelů souvisí i s energetickou dráhou srdce tzv. meridiánem srdce.

Při této terapii masér a terapeut bude uvolňovat i tuto dráhu speciální masáží spolu s esenciálním olejem působícím na vnitřní orgány.                  
Možnosti léčby jsou široké a výsledky velmi překvapující. Okamžitě po terapii pocítíte úlevu a zlepšení stavu.

Ošetření trvá v průměru cca 30-40 min.

Jak často je SCENAR TERAPIE doporučována?

Akutní onemocnění 4x po sobě s odstupem nejdéle 1 týdne!

Prevence po odeznění akutního stavu 2x měsíčně, poté 1x měsíčně po dobu 4-6 měsíců, záleží na zatížení rukou v práci, sportu atd.

Tato metoda regenerace je doporučena všem pacientům bez rozdílu věku. Nemá žádné vedlejší účinky.

Za zmínku stojí, že SCENAR TERAPII v ČR k datu 2012 provádějí pouze 4 speciálně vyškolení a certifikovaní terapeuté.

                                    
                                                            

chci se objednat na masáž
Dárkový poukaz na masáž
MasazeScenar.cz © 2014 - 2020, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software