www.masazescenar.cz       mapa stránek
   

 THAJSKÁ MASÁŽ


 

Thajská masáž i přes svůj název má původ v Indii. Své základy jí dal indický lékař Jivaka Kumar Bhaka, který spojil cenné poznatky z ajurvédy a tradiční čínské medicíny. Je to prastaré léčitelské umění, jehož kořeny můžeme vysledovat až do r. 2500 př.n.l. Staletími se toto umění léčebné masáže zdokonalovalo a účinky byly stále ověřovány. Dnes patří k nejvyhledávanějším typům masáží.

Základ thajské masáže tvoří nauka o energetických drahách. Podobně jako krevní cévy, i energetické dráhy procházejí lidským tělem a nepřetržitě v nich proudí energie. Při poruchách orgánů dochází k poruše tohoto proudění a funkčním změnám, které při neuvolnění blokády přecházejí do chronických organických poruch. Thajská masáž využívá k odstranění blokád tlakových bodů, tím dochází k obnovení správné funkce orgánů na základě plynoucí energie. To má příznivý dopad na celý organizmus, obnovuje se celkové zdraví a psychická pohoda.

Thajská masáž se provádí na měkké podložce na zemi a klient má pohodlné, lehké oblečení.

Podstatou thajské masáže je znalost energetických drah tzv.meridiánů, a na nich umístěných reflexních bodůMasér tyto body stlačuje palci, dlaněmi, patou, koleny nebo předloktím. Zároveň jemně a citlivě manipuluje tělem klienta. Tím uvolňuje energii zablokovanou v meridiánech a ulevuje klientovi od napětí a bolesti. Jde o interaktivní manipulování těla pomocí protahování a jemného tlaku, které využívá i prvky akupresury a jógy. Pro velké množství protahovacích technik se thajské masáži říká „jóga pro líné“ nebo „jóga bez práce“. Termín, který popisuje umění thajské masáže nejvýstižněji, je spíše „Jógová masáž“. Houpavé a přesné hmaty postupně navozují klid a duševní pohodu.

 Thajská masáž by měla trvat minimálně jednu hodinu, nejlépe hodinu a půl.

   

 Další účinky na zdraví

  • Zlepšení krevního oběhu
  • Zvyšuje energii v těle a revitalizuje ji
  • Je výrazně stimulační a osvěžující pro celý organizmus
  • Ulevuje od bolesti pohybového aparátu, zlepšuje pružnost a ohebnost těla
  • Detoxikuje a očišťuje od toxinů a tím odstraňuje únavu
  • Posiluje nervovou soustavu
  • Stimuluje krevní a lymfatický oběh
  • Odstraňuje svalové napětí a křeč

         

 Základní pravidla THAJSKÉ MASÁŽE:

-        Vemte si s sebou pohodlné oblečení/ např. leginy a triko s dlouhým rukávem, ponožky/

-        Při masáži se nedoporučuje na terapeuta nemluvit, aby se mohl plně soustředit na masáž, snažte se volně dýchat a co nejvíce se uvolnit.

-        Před masáží se napijte čisté vody nebo požádejte o vodu maséra. Je to velmi důležité pro očištění těla od toxinů a vyrovnání krevního tlaku.

 Kontraindikace:

-        Na masáž nechoďte nachlazení, s teplotou, silnými bolestmi hlavy nebo břicha, raději se přeobjednejte na jiný termín.

-       Naprostá kontraindikace je těhotenství, silná menstruace a onkologické onemocnění.                          

     
chci se objednat na masáž
Dárkový poukaz na masáž
MasazeScenar.cz © 2014 - 2020, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software